Maailmameistritiitel Eestisse!

Taavi Koovit võitis Tallinnnas 18.11 – 20.11 2011 aastal toimunud klassikalise kulturismi maailmameistrivõistlustel pikkuskategoorias kuni 180 cm kuldmedali.

                                         

Taavi oli kõige otsustavamatel hetkedel vajalikus konditsioonis ja meeleseisundis ning paugutas finaalis piisavalt võimsalt, veendes kohtunikke, kes on parim. Kui on tasavägine rebimine, otsustab mitte ainult füüsis, vaid ka vaimne valmisolek. Näen selles peamist põhjust, miks Taavi tihedas konkurentsis punktide põhjal kindlalt võitjana väljus – 19 kohapunkti teise koha 36 kohapunkti vastu. Samuti mängis rolli  võistluse edenedes üha paranev vorm ehk lihaste reljeefsus. Oli ju Taavi finaalieelsel õhtul eelvõistlusel kolmas.

Minult on küsitud Taavi toitumise kohta: kas ta sööb süsivesikuvaest ja rasvarikast toitu, sellist nagu inimestele enamasti soovitan. Ei, sest Taavi süsivesikutaluvus on kõrge, mis koos kaasasündinud suurema lihasmassiga tähendabki andekust kulturismis. Taavi sööb valgu- ja süsivesikurikast mõõduka rasvasisaldusega toitu, vähendades süsivesikuid oluliselt ainult dieediperioodil. Milleks muuta valemit, mis toimib? Huvitav on tõik, et tänapäeva toitumisjuhised käsitlevad kõiki inimesi kui andekaid kulturiste, kelle süsivesikutaluvus on kõrge… Üldjuhul on põhjamaade inimeste süsivesikutaluvus madal.

Kulturismitreeningute põhimõtteks on koormata keha niipalju, kui tulemuse saavutamiseks vajalik, mitte niipalju, kui keha koormust taluda suudab. Sellest tulenes Taavi madal treeningmaht ja aeroobse treeningu igasugune puudumine. Taavi andekus ja sihikindlus koos mittetraditsioonilise lähenemisega treeningutele andis tulemuse, mis on nüüdsest jäädvustatud kulturismi ajalukku.

Ja veel – Taavi sai 16. detsembril 42 aastaseks! Palju õnne, Taavi!

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes