Tervisest

Selle asemel, et iga hinna eest püüda kõhn olla või mingit unistuste kehakaalu taga ajada, võiksid inimesed hoopis tahta olla terved. Mõistmaks, mida räägin, peame esmalt defineerima tervise, mis on palju enamat kui haiguste puudumine. Tervis on eelkõige organismi kõigi osade omavaheline ladus kommunikeerumine rakutasandil. Terve inimene mõtleb positiivselt, on öösel hea unega ja päeval energiline ning võimeline toidule mõtlemata ja söömata läbi ajama rohkem kui 3-4 tundi. Terve ainevahetus kindlustab vajaliku energiataseme, kasutades selleks sisemisi ressursse.

Rakkudevahelist koostööd, seega kogu organismi tööd, häirib sisenev mittekohane informatsioon negatiivsete mõtete, uskumuste, keskkonnamürkide ja ebasobiva toidu või toiduks nimetatud tehisolluse näol.

Organismi tööd hõlbustab selle igapäevaseks taastamiseks ja ülesehitamiseks vajaminev informatsioon positiivsete mõtete ja hoiakute, puhta elukeskkonna ning sobiva toidu näol.

Sobiv toit on toit, mille toitainetega on inimene aegade hämarusest saati kokku puutunud: imetajate loomade liha ja rasv, kala- ja linnuliha ning nende rasvad, siseelundid, taimed ja juurikad, marjad ja puuviljad, pähklid, munad, toorpiim ja selle hapendatud ning konsentreeritud saadused.

Need toidud ei kõiguta veresuhkrut sellises ulatuses, mis põhjustaks häireid organismi töös. Inimene saab olla terve ja säilitada oma tervist. Haige saab võimaluse terveneda. Kehakaal normaliseerub nii üle- kui alakaalulistel.

Mittesobiv toit on energiarikas, kuid toitainetevaene (jahu) või toitainetevaba (suhkur ja selle siirupid), samuti ärarikutud toit  nagu magustatud piimatooted ning lisaainetega lihatooted.

Mittesobiv toit on muidugi ka toit, mis sisaldab töötlemisel muutunud koostisosi (pastoriseeritud piima toitained) ja aineid, milliseid looduses ei leidu (tööstuslikult toodetud transrasvad).

Siia kuuluvad ka moodsad taimeõlid,mille spetsiifilisi rasvahappeid pole inimorganism konsentreeritud kogustes määratud saama.

Nisutooted on väga paljudele, eriti  põhjamaalastele, vastunäidustatud.

Organismile mittesobiv toit kõigutab veresuhkrut väga suures ulatuses, tekitab toitainete vaegust ja põhjustab organismi saastamist tehisainetega. See on soodne keskkond krooniliste haiguste tekkeks. Mured kehakaaluga on  tegelikult väikseim probleem.

Ei saa äramarkimata jätta, et sobiv toit võib indiviiditi vägagi erineda. Ehk erinev on taimse ja loomse toidu suhe. Puhas taimetoit on õigustamatu ekstravagantne dieet, mis on võimalik ainult tänapäevastes oludes. Ajalugu ei tunne mitte ühtegi inimpopulatsiooni, milline poleks kasutanud loomset toitu. Põhjus on väga lihtne – taimetoit loomse toiduta ei toeta pikas perspektiivis inimolendi tervist ja elu.

 

Mida Sina igapäevaselt sööd? Kas Sa annad oma organismile võimaluse olla terve? Kas Sa tahad olla terve?

 

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes