Alasti looduse kuningas

Supelrandades, kus liigi homo sapiens esindaja avalikult kõige paljastatumalt viibib, peaks kõigile korpulentsuse domineerimine näha olema. Ülekaalulisusest on saanud tasapisi norm ning vähemuses on liigse keharasvata inimesed. Oleme ameeriklastele ja inglastele hoogsalt järele jõudmas, mida ärapetva riietuse tõttu linnapildis niisama lihtsalt ei hooma.

Paistab paratamatult silma, et need inimesed söövad ja joovad pidevalt ning liiguvad vähe või üldse mitte. Tegu pole ei söögi ega joogiga selle esialgses tähenduses, vaid toidu imitatsiooniga nagu rämpstoit ja suhkrusiirupil põhinevad joogid.

beach eating

Oled vahel mõelnud, miks just rasvunud inimestel on alati hea isu?

Pidev söömine, rasvumine ja vähene liikumine on omavahel seotud, kuid  mitte nii lihtlabaselt nagu räägitakse – rasvud, sest sööd palju ja liigud vähe.

hene kehaline aktiivsus koos episoodilise ülesöömisega võib põhjustada ainult lühiajalist kaalutõusu, sest siis asub tööle ürgne mehhanism hormoon leptiini dirigeerimisel. Inimorganism, mis toimib geneetiliselt õige toiduvaliku näol täiusliku isereguleeruva biosüsteemina, reageerib uuele olukorrale (rohkem rasva rasvarakkudes) vastavalt ning vähendab söögiisu ja tekitab tahte ennast liigutada, et üleliigne salvestatud energia ära põletada.

Kahjuks toimib leptiin tänapäeval inimestel üha vähem. See regulatsioonisüsteem tundub olevat haprake, mida löövad kergesti rivist välja tehistoit ja toidu süsivesikurikkus (eriti nendel, kel süsivesikutaluvus on madal).

Tänu Robert Lustigi uurimustele saame aimu, mis toimub juhuslike ülesöömiste korral (inimene on sotsiaalne olend ja teeb seda tihti!) edasi – kõrgem leptiinitase ajus annab omanikule signaali süüa nüüd vähem ja liigutada rohkem. Biokeemia määrab ära käitumise (antud kontekstis füüsilise aktiivsuse), mitte vastupidi nagu seniajani oleme arvanud! Nimetagem seda Lustigi seaduseks. Ja oma biokeemiat mõjutab inimene kõige rohkem söögiga…

 

leptin_amounts-257x300

Lustigi seadus avaldub kõikidel, kuid erinevalt vastavalt indiviidi leptiinitundlikkusele. Kui inimene viibib lõhnaga ruumis, siis tunneb ta teatud aja möödudes haistmisretseptorite tundetumaks muutumise korral lõhna üha vähem. Sisuliselt toimub sama leptiiniretseptoritega – need kaotavad aja jooksul liigsest rämps- ja süsivesikurikkast toidust põhjustatud kõrge leptiinitaseme tõttu oma tundlikkuse. Ülekaaluliste aju leptiiniretseptorid on tundetud ehk resistentsed. Inimene muutub loiuks, liigub vähe ja on varmas haarama igasuguse toidu järele isegi kuumal suvepäeval rannnas viibides. Sagedasti süüakse ka sellepärast, et sagedast söömist õhutab käsikäes toiduainetetööstusega piltlikult öeldes keskaegses pimeduses ekslev toitumisteadus.

Meid pommitatakse pidevalt infokildudega sagedase söömise hädavajalikkusest, sest siis on võimalik hoida veresuhkrut stabiilsena. Ei tea, miks need sptsialistid kunagi endalt ei küsi – miks langeb veresuhkur nii kiirelt ja nii madalale, et inimene vajab pidevat turgutamist nagu tilguti all olev kannatanu? Vihje – ehk on soovitustega siiski midagi väga valesti, sest need põhinevad valel eeldusel inimesele parimast energiaallikast. Meie organismi energiataseme hoidmine on kaasaegsete toitumissoovituste rakendamise tõttu kahjustunud. Soovite nõrgema kõhunäärme korral jääda aastate möödudes teist tüüpi diabeeti? Olles kannatlik ja kuulekas, on selline kurb stsenaarium vägagi võimalik…

Mida teha siis, kui oled üks nendest paljudest, kelle leptiin enam ei “tööta” ja kelle veresuhkru/insuliini/energiatasemega on pidevalt halvad lood? Süüa tuleb nii, et leptiini ja insuliini vallanduks mõõdukalt – see on lihtne, aga samas sissejuurdunud toitumisharjumuste tõttu väga raske. LCHF toitumine on tõhus ja loomulik viis kontrollimaks nimetatud hormoone. Loomulikult eksisteerib võimalus leptiini ja insuliini ohjeshoidmiseks süüa lahjat toitu vähe ja harva, kuid selline strateegia pole pideva näljatunde ja energiapuuduse tõttu jätkusuutlik. Rammusad toidukorrad kahandavad söömissagedust ja alandavad hormoonide taset loomulikul moel..

Juhiseid, mida näiteks ülekaalulistel kindlasti teha ei tule koos üldiste toitumissoovitustega leiad siit:

http://www.fredantson.com/?p=169

 Täpsemaid söömissoovitusi:

 http://www.fredantson.com/?p=254

Uuring, mis näitas teemaga mitte kursis olevatele teadlastele üllatuslikult, et tänapäeval veel primitiivsel moel elavate inimeste ja tsiviliseeritud läänemaailma inimeste ainevahetuse kiiruses pole erinevusi ning andis vihje, et rasvumise ning muude haiguste põhjuseid tuleb siiski otsida toiduvalikust:

http://forte.delfi.ee/news/teadus/toit-on-tahtsam-kui-treening.d?id=64791684

http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0040503

Inimene ei lähe paksuks mitte väheset liikumisest, vaid valest toiduvalikust – õigete valikute korral isu lõpuks väheneb ning kaal ei saa pikemas perspektiivis kuidagi tõusta.

August, 2013

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12788859

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10431109

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16158082

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15314628

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17236437

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16166564

 

 

 

 

 

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes